MENTASOL

MENTASOL, bitki ekstraktları kombinasyonundan meydana gelen likit formda yem katkısıdır.

MENTASOL içeriğindeki bitki ekstraktlarının sinerjik etkileriyle hem hücresel hem de humoral bağışıklığı aktive ederek akciğer enfeksiyonlara karşı immun yanıtın geliştirilmesini sağlar.

Akciğerlerde meydana getirdiği ekspektoran-mukolitik ve bronkodilatatör etkileri sayesinde solunumu desteklerken enfeksiyon etkenlerinin solunum yolları içerisinde koruyucu bir bariyer meydana getirerek enfeksiyon etkenlerinin solunum yollarında ilerlemesini engeller.

Risk dönemlerinde CRD, CCRD ve Avian influenza’ya yakalanma riskini azaltır, bu hastalıklara karşı direnç gelişimini destekleyerek meydana gelebilecek olası kayıpların önüne geçer. Ayrıca solunum yolu enfeksiyonları görülen sürülerde enfeksiyonun etkilerini azaltarak ekonomik kayıpları önler.

KULLANIM ŞEKLİ

1.000 lt içme suyuna 200 ml katılarak kullanılır.
Spreyleme için 1 lt suya 25 ml katılarak püskürtülür.

AMBALAJ

1 lt plastik şişe, 5 lt plastik bidon.

RESPI ESSENTIAL

RESPI ESSENTEAL, kanatlı hayvanların solunum yolu enfeksiyonlarında oluşan nefes tıkanıklığı sırasında rahat nefes almalarına yardımcı olan esansiyel yağlar ile organik asitler içeren likit formda yem katkı maddesidir.

KULLANIM ŞEKLİ

Etlik, yumurtacı ve damızlık kanatlılarda 1.000 lt içme suyuna 0,5 lt katılarak kullanılır. Diğer kanatlı hayvanlarda 1.000 lt içme suyuna 1 lt katılarak kullanılır.

AMBALAJ

1 lt plastik şişe ve 5 lt plastik bidon.

FIXER

Kalabalık kümes koşullarında, nem ve amonyağın kümülatif etkisi sonucu meydana gelen solunum yolu hastalıklarını önlemek ve tedaviye yardımcı olmak amacı ile destekleyici olarak kullanılır.

Solunum yolları mukozasının korunmasını sağlayarak, nem, amonyak ve havadaki tozların solunum yollarını tahriş etmesini engeller. Mukoza koruyucu etkisi ile birlikte solunum yollarında meydana gelebilecek enfeksiyonlarında önüne geçilmesine yardımcı olur.

KULLANIM ŞEKLİ

1.000 lt içme suyuna 1 lt katılarak kullanılır.

AMBALAJ

5 lt plastik bidon.